FELAKET

[Felaket][twocolumns]

HAVA DURUMU

[HavaDurumu][bigposts]

FLAŞ HABER

[Flaş][bsummary]

Kanal WTV HD CANLI ORTAK YAYIN fortunaTVᴴᴰ

İSTANBUL'A HAVARAY VE BOĞAZ GEÇİŞLİ METRO


İstanbul ulaşımı için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin Havaray projesinin, toplamda 5 kilometrelik işi kapsayan ihalesi 14 Kasım 2016 günü saat 10.30’da İBB Merter binasında yapılacak. Küçükçekmece Sefaköy'den başlayacak olan proje tamamlandığında bölgedeki trafiği oldukça rahatlatacak. Havaray hattı, Halkalı Toplu Konutlar ve Sefaköy gibi nüfusun yoğun olduğu yerleşim yerlerine rahat bir nefes aldıracak.

17 İSTASYONUN GÜZERGAHI BELİRLENDİ

Havaray, hem hitap edeceği nüfus sayısı, hem de güzergah üzerindeki konut projeleriyle dikkat çekerken, proje ile Küçükçekmece’de adeta bir ulaşım üssü haline getirecek. Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı güzergahı; Halkalı Metrosu, Arena Park Ziya Gökalp, Başak Konutları İstasyonu rotasını izleyip, Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda sona erecek. Hat, yaklaşık 15 km. uzunluğunda olacak.

KÜÇÜKÇEKMECE’DE ULAŞIM RAHATLAYACAK

Diğer taraftan metro, Marmaray ve Havaray Hattı ile Küçükçekmece’nin ulaşımının çözüme kavuşacağını dile getiren Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Havaray, özellikle Küçükçekmecemiz için büyük önem taşıyor. Projeyle; raylı sistemlere (metro, tramvay vb.) rahat ulaşımı sağlamak için, minibüsler tarafından geçilebilen yollar üzerinde Havaray hatlarını kurarak trafiğe de çözüm getirilmesi hedefleniyor. Proje ilçemizin prestijine prestij katacak. Şimdiden ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düzgün dil ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.WTVTURK.com

İSTANBUL HAVA DURUMU